четврток, 9. февруари 2023. Вести денес: 71
home Кошарка

Саша Обрадовиќ наплатил на КК Црвена Звезда 645.000 евра

Саша Обрадовиќ наплатил на КК Црвена Звезда 645.000 евра

Саша Обрадовиќ не се прослави на кормилото на Црвена Звезда, каде што остана четири месеци по што доби отказ поради лошите резултати.

Обрадовиќ, и покрај отказот, доби пари за претходно потпишаниот двегодишен договор, па заработи 645.000 евра и тоа е неверојатна сума за четири месеци.

„Не ми е јасно како може една легенда на Ц. Звезда да наплати 645.000 евра за работа од четири месеци. Тука завршува приказната за љубовта“, вели првиот човек на црвено-белите, Небојша Човиќ.

Обрадовиќ како кошаркар го носеше дресот на Ц. Звезда дури седум години, а во 2020 година стана и нивни тренер.