четврток, 9. јули 2020. Вести денес: 2
МЕГА БОМБА

ВИДЕО: Тежок меѓународен блам на Заев, лажеа дека спречиле хибриден напад, а Заев пред пранкери го напаѓа Макрон, затвора аеродром, ќе населува мигранти

home Кошарка

Сан Антонио и Оклахома обезбедија место во плејофот

Сан Антонио и Оклахома обезбедија место во плејофот

Екипите на Сан Антонио и Оклахома Сити си обезбедија учество во плејофот.

Сакраменто, кој беше поразен од Хјустон со 108:119, отпадна од битката за пласман во елиминациската фаза. Така, последните осум учесници од Западната конференција веќе се дефинитивно јасни.

Сан Антонио се квалификуваше за плејофот во 22 последователни сезони, повторувајќи го рекордот на НБА, кој и припаѓа на Филаделфија. Сан Антонио не го пропуштил плејофот од 1997 година.

Резултати од синоќешните дуели:

Клиперс – Кливленд 132: 108
Хјустон – Сакраменто 119: 108
Бруклин – Бостон 110: 96
Детроит – Портланд 99:90
Индијана – Орландо 116: 121
Њујорк – Мајами 92: 100
Чикаго – Торонто 101: 124
Минесота – Филаделфија 109: 118
Феникс – Мемфис 115: 120

Парламентарни избори 2020