сабота, 8. мај 2021. Вести денес: 0
home Кошарка

Сан Антонио до крајот на сезоната без Вајт

Сан Антонио до крајот на сезоната без Вајт

Кошаркарот на Сан Антонио Спарс, Дерик Вајт ќе го пропушти останатиот дел од сезоната поради повреда на десниот скочен зглоб.

Вајт се повреди на натпреварот против Вашингтон Визардс. Во тековната сезона, кошаркарот реализираше просечно 15,4 поени по натпревар, што е негов најдобар резултат досега.

Неговото место во почетната петорка го зазеде дебитантот Девин Васел.

Коронавирус