вторник, 4. август 2020. Вести денес: 98
home Кошарка

Сакраменто стана седмиот тим што го затвори тренинг комплексот поради коронавирус

Сакраменто стана седмиот тим што го затвори тренинг комплексот поради коронавирус

Сакраменто е седмата од вкупно 22 екипи во НБА лигата, кои ќе учествуваат во рестартирање на сезоната, која го затвори тренинг-комплекс поради позитивни тестови на коронавирус во клубот.

Во среда „кралевите“ ќе заминат во Орландо, каде ќе се одржат сите натпревари по продолжувањето на сезоната.

Претходно, Денвер, ЛА клиперс, Бруклин, Феникс, Мајами и Милвоки ги затворија своите тренинг центри поради коронавирусот. (МИА)

Коронавирус