понеделник, 26. август 2019. Вести денес: 0
home Кошарка

Роуз со звукот на сирената за триумф на Минесота над Феникс

Роуз со звукот на сирената за триумф на Минесота над Феникс

Со поените постигнати во последната секунда, Дерек Роус и донесе победа на Минесота над Феникс на еден од трите натпревари во НБА-лигата одиграни ноќеска.

Резултати:
Индијана – Шарлот 120:95
Минесота – Феникс 116:114
Сан Антонио – Лос Анџелес клиперс 95:103.

Пласман Западна конференција: Голден Стејт 32-14 (победи-порази), Денвер 21-14, Оклахома 27-18, Портланд 28-19, Хјустон 26-19,…

Пласман Источна конференција: Милвоки 33-12, Торонто 35-13, Индијана 31-15, Филаделфија 30-17, Бостон 28-18,…