петок, 29. јули 2022. Вести денес: 118
home Кошарка

Роуз казнет со 25.000 долари поради фрлање пенкало кон публиката

Роуз казнет со 25.000 долари поради фрлање пенкало кон публиката

Кошаркарот на Детроит пистонс, Дерик Роуз е казнет заради фрлање пенкало на трибините за време на натпревар со Њу Орлеанс.

При еден тајм-аут, Роуз зема од записничката маса едно пенкало и го фрли на трибините на спротивната страна.

Инцидентот не остана незабележан од службените лица, а НБА парично го казни 31-годишниот Американец со 25 илјади долари.

Коронавирус