четврток, 29. септември 2022. Вести денес: 150
home Кошарка

Рондо кариерата ќе ја продолжи во Атланта

Рондо кариерата ќе ја продолжи во Атланта

Плејмејкерот Раџон Рондо својата кариера ќе ја продолжи во Атланта, објави инсајдерот на „ESPN“, Адријан Војнаровски на Твитер.

Договорот со 34-годишниот кошаркар ќе трае две години. За тоа време, тој ќе заработи 15 милиони долари.

Рондо претходно се откажа од едно сезонско продолжување на договорот со Лос Анџелес лејкерс и стана неограничен слободен играч.

Коронавирус