петок, 27. ноември 2020. Вести денес: 153
home Кошарка

Роби потпиша рекорден договор со Далас

Роби потпиша рекорден договор со Далас

Далас потпиша четиригодишен договор со кошаркарот Ајзеја Роби, објави ЕСПН.

Четириесет и петтиот избот на драфтот во 2019 година за првата сезона ќе заработи 1,5 милиони и 6,7 милиони долари за четири години.

Ова е највисоката плата во историјата на НБА лигата за новодојденец избран во втората рунда на драфтот по настапите за универзитски тим.

Коронавирус