понеделник, 27. септември 2021. Вести денес: 196
home Кошарка

Роберт Рикиќ од наредната сезона во МЗТ Скопје

Роберт Рикиќ од наредната сезона во МЗТ Скопје

31-годишниот хрватски центар, Роберт Рикиќ е нов кошаркар на МЗТ Скопје Аеродром. Како што потврди неговата агенција, тој се договорил со македонскиот шампион и следната сезона ќе биде засилување за „штрковите“ во АБА 2 лигата.

Рикиќ минатата сезона беше член на Еуро Никел каде одигра 16 натпревари со одличен просек од 19,25 поени по натпревар.

Одличниот центар претходно ги носеше и дрсовите на Прага и Слобода Тузла, но најголем дел од кариерата помина во Будуќност и Игокеа.

foto: gol.mk

Коронавирус