понеделник, 6. јули 2020. Вести денес: 83
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

home Кошарка

Репрезентативецот Симоновски повеќе не е кошаркар на МЗТ Скопје!

Репрезентативецот Симоновски повеќе не е кошаркар на МЗТ Скопје!

Македонскиот кошаркарски репрезентативец, Марко Симоновски, од денеска не е дел од екипата на МЗТ Скопје, откако двете страни се договориле да ја прекинат соработката на обострано задоволство.

Искусниот бек-шутер е дел од актуелниот шампион од 2016 година, откако и претходно го носеше сино-белиот дрес во сезоната 2014/2015. Си заминува со три шампионски титули и тоа во 2015,2017 и 2019 година. Тој сезонава настапи на пет средби во АБА2-лигата со просек од 5,6 поени и 2,2 скока додека во домашниот шампионат на четири меча просечно реализираше по шест поени и 1,8 скока.

 

Парламентарни избори 2020