петок, 19. април 2019. Вести денес: 120
Во живо

Митинг на ВМРО-ДПМНЕ во Штип во 20:30 часот

home Кошарка

Рекордни педесет поени за Грифин

Рекордни педесет поени за Грифин

Кошаркарот на Детроит Пистонс, Блејк Грифин постигна 50 поени во победата остварена ноќеска над Филаделфија по продолжение со резултат 133:132.

Грифин во финишот на основните 48 минути успеа да изедначи на 120:120 за продолжение, а во дополнителното време погоди под фаул на две секунди пред крајот и обезбеди триумф за својот тим.

Покрај рекордните во неговата кариера 50 поени, Грифин мечот го заврши и со 14 скока и шест асистенции.

За Детроит ова беше трета победа во третиот натпревар оваа сезона, додека Филаделфија е на половичен биланс од две победи и два пораза.