среда, 5. август 2020. Вести денес: 175
home Кошарка

Работнички со емотивен статус за Буштур: Не’ напушти најголемиот

Работнички со емотивен статус за Буштур: Не’ напушти најголемиот

Не’ напушти најголемиот … не’ напушти единствениот репрезентативец на Бивша Југославија. Не’ напушти најголемиот играч на Работнички. Поголемиот дел од својата кариера ја посвети на Работнички. За Буштур Работнички беше прва и единствена љубов. Почивај во мир , легендо секогаш ќе се сеќаваме на тебе … искрено сите фанови и симпатизери на Работнички, стои во емотивната објава на Фејсбук.

Македонската кошаркарска легенда Благоја Георгиевски Буштур го загуби животот синоќа во сообраќајна несреќа во скопската нселба Кисела Вода.

Коронавирус