сабота, 11. јули 2020. Вести денес: 43
МЕГА БОМБА

Заев договора да паднат судски предмети, „позадински комбинациите се правени со Катица, Оливер, со Радмила“

home Кошарка

Работнички се засили со репрезентативец кој летово раскина со МЗТ!

Работнички се засили со репрезентативец кој летово раскина со МЗТ!

Македонскиот репрезентативец, Љубомир Младеновски, е нов член на Работнички, и покрај тоа што центарот инсистираше за за трансфер во странство.

Ова за Младеновски е враќање во својот дом по пауза од шест години, откако беше дел од Работнички во сезоната 2002-2003. После тоа играше за МЗТ и Илирија, а минатата сезона ја мина во шампионскиот тим од Аеродром.

Во овој потег, Работнички се засили на центарската позиција, а своето деби се очекува да го има во второто коло од ПМКЛ, каде Работнички во недела на домашен терен ќе го пречека Гостивар.

Парламентарни избори 2020