понеделник, 12. септември 2022. Вести денес: 159
home Кошарка

Работнички потешко од очекувањата го совлада ФМП Академија

Работнички потешко од очекувањата го совлада ФМП Академија

Најтрофејниот кошаркарски колектив Работнички ја оствари осмата победа сезонава во македонскиот кошаркарски шампионат, совладувајќи го вечерва тимот на Академија ФМП со 68:66.

Бундовиќ со 19 и Питс со 15 поени биле реализаторски лидери кај Работнички, додека во редовите на ФМП, Херис го заврши натпреварот со 22 поени.

Коронавирус