четврток, 29. септември 2022. Вести денес: 144
home Кошарка

Работнички го совлада Куманово

Работнички го совлада Куманово

Скопски Работнички како домаќин во заостанат натпревар од седмото коло славеше над Куманово со 79-72 и ја продолжи победничката серија во Првата лига и победи по трет пат во серија.

Најдобар кај Работнички беше Ерик Питс кој постигна 32 поени и Љубомир Младеновски кој заврши со „дабл-дабл“ учинок од 18 поени и 14 скока.

Кај Куманово, Џекиќ имаше „дабл-дабл“ефект од (25 поени, 13 скока), пред Ливингсон со 21 поен.

Следниот меч Работнички го игра на 10/11 април против вториот тим на МЗТ Скопје додека Куманово чека меч со МЗТ Скопје (8/9 април).

Коронавирус