вторник, 26. октомври 2021. Вести денес: 208
Во живо

Митинг на ВМРО-ДПМНЕ во Лисиче

home Кошарка

Работнички го преживеа мечот со Феникс

Работнички го преживеа мечот со Феникс

Скопски Работнички мораше да игра дополнителни пет минути за да го совлада новиот прволигаш Феникс 2010 (94:90), со што стигна до втората победа во новата сезона од македонското кошаркарско првенство.

Избраниците на Тони Симиќ имаа плус девет на полувреме, го завршија третиот период со резултат 69:59, но Феникс возврати со одличен четврти период во кој на крајот се бореа и за победа.
По неколку промашувања во финишот на двете страни, резултатот остана 83:83, за Работнички да биде подобар во дополнителните пет минути за 94:90.

Емерсон со 18 и Мустафица со 16 поени беа најефикасни кај Работнички, а Митревски реализираше 26 поени во тимот на Феникс.

Локални избори 2021