понеделник, 12. септември 2022. Вести денес: 160
home Кошарка

Работнички без милост против Вардар

Работнички без милост против Вардар

Кошаркарите на  најтрофејниот кошаркарски колектив кај нас спортски Работнички славеше лесна победа од 67-92 на гостувањето против Вардар во заостанатиот натпревар од 5. коло во Првата кошаркарска лига.

Пет кошаркари на Работнички имаа двоцифрен ефект, од кои Мулалиќ заврши со 17 поени, а по 15 поени постигнаа Младеновски и Бундовиќ. Младеновски дополни и со 13 скока. Торнтон натпреварот го заврши со 16 поени и 7 скока.

Работнички во дванаесеттиот натпревар сезонава стигна и до седмата победа.

Коронавирус