четврток, 27. февруари 2020. Вести денес: 25
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Кошарка

Првпат во историјата: Торонто прогласен за НБА тим на годината

Првпат во историјата: Торонто прогласен за НБА тим на годината

Актуелниот шампион Торонто репторс, за прв пат во историјата ја доби наградата „Тим на годината“.

Минатата сезона, Рапторс стигнаа до првиот шампионски трофеј од кога се натпреваруваат во НБА.

Како што е наведено на официјалната веб-страница на Репторс, клубот добил награда за достигнувања во тимскиот бизнис, бројот на продадени билети, партнерства, маркетинг, електронски медиуми, деловна аналитика и иновации.