среда, 26. јануари 2022. Вести денес: 124
АКТУЕЛНО

Повторно над 2.000 заболени од коронавирус во земјава

home Кошарка

Прво видео од страшната несреќа – овде загина Коби Брајант

Прво видео од страшната несреќа – овде загина Коби Брајант

Цел свет е потресен од веста за легендарниот Коби Брајант кој загина заедно со четири лица во Калабас.

Ова е првото видео од несреќата која го однесе еден од најдобрите кошаркари во историјата.

Брајант летал со својот приватен хеликоптер марка „Sikorski C-79“, а до падот дошло во местото Калабас, во Калифорнија.

Итната помош брзо пристигнала на местото на несреќата, но веќе немало помош.

Коронавирус