петок, 30. септември 2022. Вести денес: 166
home Кошарка

Првата лига во кошарка продолжува со четири нови средби

Првата лига во кошарка продолжува со четири нови средби

Денеска продолжува првата кошаркарска лига во машка конкуренција со нови натпревари од 16,коло  редовно коло.

Денеска ќе се одиграат три, во недела уште една средба . Сите четири ќе се играат надвор од Скопје, а најинтересен ќе биде во Куманово каде истојмената екипа го пречекува Еуро Никел 2005 меч кој е закажан со почеток во 19 часот.

Црн Дрим ќе биде домаќин на Гостивар, додека лидерот Пелистер на Академија ФМП. Во недела дербито ќе се одигра помеѓу Кожув и ТФТ.

 

Коронавирус