сабота, 3. јуни 2023. Вести денес: 51
home Кошарка

Проблем за Мемфис – Се повреди Џа Морент

Проблем за Мемфис – Се повреди Џа Морент

Најдобриот играч на Мемфис Гризлис, Џа Морент, доживеа повреда во натпеварот против Атланта Хокс. Прогнозите се дека го очекува долга пауза.

Морент, еден од најдобрите играчи во лигата од почетокот на сезоната, се повреди во првата четвртина.

Морент се повреди без да има контакт со противнички играч.

„Се е во Божји раце. Можеме само да се помолиме“, напишал на социјалните мрежи Морент.

Од почетокот на сезоната, Морент има просек од 25,3 поени, 5,8 скока и 7 асистенцији