петок, 7. октомври 2022. Вести денес: 36
home Кошарка

Познато е кога се враќаат Џејмс и Дејвис

Познато е кога се враќаат Џејмс и Дејвис

Шампионите во НБА лигата Лос Анџелес Лејкерс полека ќе се комплетираат откако ќе се вратат после повреда Леброн Џејмс и Ентони Дејвис.

Двете големи ѕвезди на тимот на Френк Вогел подолго време се надвор од конкуренција. Крилниот центар лекува повреда на Ахиловата тетива, а „кралот“ Џејмс го повреди скочниот зглоб на дуелот со Атланта.

Информациите кои доаѓаат од САД велат дека Леброн Џејмс и  Ентони Дејвис ќе се вратат во ростерот по источната турнеја од пет натпревари. Дуото на бранителот на титулата ќе се врати на паркетот за дербито против Бостон во „Стејплс Центар“.

 

Коронавирус