недела, 16. јуни 2019. Вести денес: 13
home Кошарка

Позната е причината зошто најубавата кошаркарка го напушта „Вардар“

Позната е причината зошто најубавата кошаркарка го напушта „Вардар“

Македонската кошаркарска репрезентативка Едина Муса во новата сезона си оди од „Вардар“. Од сега таа ќе игра за „Работнички“.

Муса (27) која игра на позицијата крило за љубителите на спортот важи за најубавта македонска кошаркарка. Во новиот клуб каде ќе игра во наредните месеци, во стручниот штаб на новиот тим е нејзи татко Амди Муса, кој ќе ја води екипата. Тоа е главната причина поради која убавата спортистка се одлучи за трансфер.

Работнички на стартот во Првата женска кошаркарска лига ќе се соочи со првакот Бадел.

Муса секогаш го привлекува вниманието на јавноста. Особено со последната објава кога на прашањето дали е Албанка или Босанака, одговори дека е Македонка.