сабота, 1. октомври 2022. Вести денес: 59
home Кошарка

Познат кошаркар крвнички ја претепал својата девојка: Како да не му беше тоа доволно, па и направи нешто уште поболно! (ВОЗНЕМИРУВАЧКО ФОТО/ВИДЕО)

Познат кошаркар крвнички ја претепал својата девојка: Како да не му беше тоа доволно, па и направи нешто уште поболно! (ВОЗНЕМИРУВАЧКО ФОТО/ВИДЕО)

Американскиот кошаркар, Даријус Морис крвнички ја претепал својата девојка Кристина Евангелин, а потоа истата и ја снимал.
Таа на социјалните мрежи објави видео од скриена камера на која се гледа како Морис крвнички ја удира, а истото за неколку часа го прегледале голем број на луѓе.

Како што пренесуваат американските медиуми инцидентот се случил лани во април месец. Тогаш девојката претепана се појавила во полициска станица, но не сакала да сведочи.

Инаку, американскиот кошаркар Даријус Морис настапувал за Лејкерси, Филаделфија, Клиперси и Бруклин, а сезоната 2019/20 ја минал во Русија.

Коронавирус