сабота, 8. мај 2021. Вести денес: 47
home Кошарка

Повредата на Димитријевиќ не е сериозна

Повредата на Димитријевиќ не е сериозна

Повредата со која најдобриот македонски кошаркар и репрезентативец Ненад Димитријевиќ ја заработи на мечот против Уникаха не е сериозна,покажаа деталните прегледи кои велат дека станува збор за удар во коленото.

Димитријевиќ на дуелот против Уникаха во минатото коло одигра фантастично, постигна 27 поени, 17 од нив во последната четвртина. Во дополнителните пет минути не играше токму Нено поради удар во коленото беше повлечен од неговиот тренер .

Коронавирус