четврток, 2. јули 2020. Вести денес: 223
Во живо

Мицкоски на средби со граѓаните во Тетово

home Кошарка

Последниот натпревар од сезоната во НБА лигата ќе се одржи најдоцна до 12 октомври

Последниот натпревар од сезоната во НБА лигата ќе се одржи најдоцна до 12 октомври

Деталите за проектот за продолжување на сезоната во НБА лигата станаа познати. Според ЕСПН, сезоната ќе продолжи на 31 јули, а седмиот натпревар од финалната плеј-оф серија ќе се случи најдоцна до 12 октомври.

Советот на НБА ќе се состане во текот на утрешниот ден за да го одобри конечниот план за продолжување на сезоната.

Парламентарни избори 2020