понеделник, 17. јануари 2022. Вести денес: 157
home Кошарка

Последната порака на Коби – Леброн продолжи да ја менуваш играта мој пријателе

Последната порака на Коби – Леброн продолжи да ја менуваш играта мој пријателе

Светот го шокираше информацијата за смртта на еден од најголемите кошаркари во историјата Коби Брајан. Тој загина во хеликоптерска несреќа во Калифорнија. Неверојатен е податокот дека токму синоќа еден од неговите најголемите пријатели, Леброн Џејмс го помина на листата на поентери во историјата на најсилната кошаркарска лига во светот. Последната порака на Коби за светот беше упатена токму кон Леброн.

„Продолжи да ја менуваш играта Кралу Џејмс. Голема почит за тебе пријателе 33 644“, напиша Коби.

Извор: екипа.мк

Коронавирус