вторник, 29. ноември 2022. Вести денес: 44
home Кошарка

Пораз за шампионот Лејкерс на стартот на новата НБА сезона

Пораз за шампионот Лејкерс на стартот на новата НБА сезона

Со два натпревара одиграни ноќеска беше отворена новата сезона во најсилна кошаркарска лига на светот. Бранителот на трофејот, Лос Анџелес лејкерс, загуби од градскиот ривал ЛА клиперс, додека Бруклин забележа убедлива победа над Голден Стејт.

Резултати:
Бруклин – Голден Стејт 125;99
Лос Анџелес лејкерс – Лос Анџелес клиперс 109:116.

Богата програма со дури 13 натпревари е предвидена за вечер по полноќ.

Коронавирус