понеделник, 14. јуни 2021. Вести денес: 0
home Кошарка

Поради позитивни тестови на коронавирус, македонските кошаркарки нема да настапат на квалификацискиот турнир?!

Поради позитивни тестови на коронавирус, македонските кошаркарки нема да настапат на квалификацискиот турнир?!

Женскиот национален тим на Македонија, најверојатно нема да игра на претстојниот квалификациски турнир за пласман на Евробаскетот 2021 година кој од 1, до 6. февруари се одржува во Рига.

Причината за евентуално откажување на настапот се два позитивни случаи на Ковид-19.

Двата позитивни теста се потврдени кај стручниот дел од нашата најдобра женска селекција.

ЕУРО 2020

Македонија