вторник, 24. ноември 2020. Вести денес: 156
home Кошарка

Полицаец настрада зашто јавно го понижи Вест (ВИДЕО)

Полицаец настрада зашто јавно го понижи Вест (ВИДЕО)

Американските медиуми објавија дека полицаецот кој го снимал поранешниот кошаркар од НБА, Делонте Вест, бил суспендиран од работа.

Полицијата вчера почна истрага откако се појави снимката со Вест, па наскоро бил пронајден полицаецот кој решил јавно да го понижи поранешниот кошаркар.

Полицијата соопшти дека пред да биде уапсен Вест, добиле повик за тепачка во близина на едно казино, по што на местото на инцидентот бил пронајден човек со крваво лице и тогаш решиле да го уапсат поранешниот соиграч на Леброн Џејмс.

Коронавирус