сабота, 21. мај 2022. Вести денес: 8
home Кошарка

Победи за фаворитите во второто коло од кошаркарската Прва лига

Победи за фаворитите во второто коло од кошаркарската Прва лига

Во македонскиот кошаркарски шампионат вечерва се комплетира второто коло кое помина без изненадувања. Екипите кои важеа за фаворити забележаа победи, некои од нив по драматичен финиш. Најнеизвесно беше во Гостивар каде Работнички по продолжение дојде до победата.

Резултати:
МЗТ Скопје Аеродром – Кожув 81:75
Гостивар – Работнички 82:92
Куманово – МЗТ Скопје Уни Банка 77:73
Еуро Никел – Академија ФМП 96:82
Црн Дрим – ТФТ 69:79
(MИА)

Коронавирус