недела, 28. ноември 2021. Вести денес: 29
home Кошарка

Победи за двете водечки екипи во Западната конференција од НБА лигата

Победи за двете водечки екипи во Западната конференција од НБА лигата

Лидерот на Западот во НБА лигата, тимот на Лос Анџелес лејкерс и второпласираната Јута забележаа победи над своите ривали во натпреварите одиграни ноќта меѓу вторник и среда.

Резултати:
Индијана – Оклахома сити 111:85
Филаделфија – Кливленд 98:97
Мајами – Детроит 117:108
Чикаго – Њујорк 120:102
Денвер – Атланта 121:125
Феникс – ЛА лејкерс 115:123
Јута – Бруклин 119:114
Сакраменто – Портланд 107:99.

Пласман во Западната конференција: ЛА лејкерс 8-2 (победи-порази), Јута 8-3, Денвер 7-3, ЛА клиперс 7-3, Хјустон 7-3,…

Поредок на Исток: Бостон 8-1, Милвоки 7-3, Торонто 7-3, Мајами 7-3, Филаделфија 7-3.

Коронавирус