понеделник, 12. септември 2022. Вести денес: 148
home Кошарка

Победа на Работнички над Хелиос

Победа на Работнички над Хелиос

Кошаркарскиот клуб Работнички го победи словенечки Хелиос санс со 67-66 во претпоследното коло на АБА 2 лигата.

Хелиос е последен на табелата со само една победа, а Работнички има четири победи, што не е доволно за влез во плејофот.

МЗТ Скопје и Работнички в недела завршуваат со регуларната сезона, со тоа што Штрковите ќе играат плејоф.

Младеновски со 20 поени и 14 скока, беше најдобар поединец кај Работнички, додека Бундовиќ даде 21 поен.

Коронавирус