понеделник, 5. декември 2022. Вести денес: 95
АКТУЕЛНО

Скопје БЛОКИРАНО, Данела Арсовска со СПЕЦИЈАЛЦИ се брани од СКОПЈАНИ и новинарските екипи

home Кошарка

Пирс: Тејтум и Мичел требаше да бидат во идеалните петорки на сезоната

Пирс: Тејтум и Мичел требаше да бидат во идеалните петорки на сезоната

Познатиот кошаркар на Бостон селтикс, Пол Пирс именуваше двајца играчи кои недостасуваат во идеалните петорки за НБА сезоната 2020/21.

Поранешниот експерт за „ЕСПН“ зборуваше и за промените што треба да се направат во процесот на составување на идеалните тимови.

– Немам ништо против момците кои влегоа во идеалните петорки оваа сезона, но кога во нив не ги гледам Џејсон Тејтум и Донован Мичел, тоа значи дека е време да смениме нешто. Престанете да бидете врзани за позициите при составувањето. Врвните играчи треба да бидат во симболичната петорка, без оглед на позицијата, напиша Пирс на Твитер.

НБА пред два дена ги објави двете идеални петорки за сезоната 2020/21.

Коронавирус