сабота, 27. февруари 2021. Вести денес: 0
home Кошарка

Петти трипл-дабл за Бен Симонс оваа сезона

Петти трипл-дабл за Бен Симонс оваа сезона

Кошаркарот на Филаделфија, Бен Симонс оствари нов трипл-дабл, петти оваа сезона во НБА лигата. Австралиецот ноќеска на средбата со Чикаго, постигна 19 поени, оствари 10 скока и 10 асистенции за 37 минути во победата на својот тим.

Резултати на натпреварите играни ноќта меѓу недела и понеделник:

Атланта – Њујорк 140:135 (по две продолженија)
Филаделфија – Чикаго 118:111
Вашингтон – Мемфис 99:106
Хјустон – Јута 113:114
Кливледн – Лос Анџелес клиперс 92:133
Портланд – Мајами 115:109.

ЛА лејкерс се лидери на Запад со 39 победи и 12 порази, Во Источната конференција води Мајами со биланс 45-7.

Коронавирус