среда, 19. јануари 2022. Вести денес: 0
home Кошарка

Перо Пандилоски најверен поддржувач на кошаркарите од својот град

Перо Пандилоски најверен поддржувач на кошаркарите од својот град

Веќе трета година откако гостиварци се вратија во кошаркарската елита се забележува присуството на пеачот Перо Пандилоски во најблискиот круг на клубот.

Интересно е што на секој меч тој ја загрева атмосверата во спортската сала Младост во Гостивар што им дава дополнителен ветер во грб на кошаркарите.

Минатата година со групата АРЕА снимија и химна за клубот која може да ја слушнете на следниот линк:

Коронавирус