недела, 22. мај 2022. Вести денес: 100
home Кошарка

Пелистер без проблеми против ФМП Академија

Пелистер без проблеми против ФМП Академија

Во дуелот од 13. коло во спортската сала „Боро Чурлевски“ во Битола домашниот Пелистер со совлада Навико ФМП Академија со 94-73.

Најефикасни кај Пелистер беа Кесар со 24, Малешевиќ со 20 и Хотон со 17 поени, додека во тимот на Навико ФМП Академија се истакнаа Крстајиќ со 17 и Ивеј со 14 поени.

Пелистер ќе има сериозен тест на непобедливоста идниот викенд во СЦ „Јане Сандански“ против Феникс 2010.

Коронавирус