понеделник, 12. септември 2022. Вести денес: 121
home Кошарка

Патрик Беверли заработи повреда

Патрик Беверли заработи повреда

Екипата на ЛА Клиперс, најмалку во следните три недели  ќе биде без стандарниот кошаркар Патрик Беверли поради повреда.

Беверли се повредил на натпреварот против Феникс во четвртокот, кога добил фрактура на левата рака, проади што ќе мора да оди на оперативн зафат.

Беверли е еден од главните играчи во одбраната на Клиперси, кои се третопласирани во Западната конференција.

Беверли сезонава има просеци од 8.0 поени, 3.6 скокови и 2.1 асистенции по натпревар.

Коронавирус