четврток, 20. јануари 2022. Вести денес: 43
home Кошарка

Остин Риверс: НБА лигата ги покани играчите да спроведат два тренинга и да одржуваат натпревари во Лас Вегас

Остин Риверс: НБА лигата ги покани играчите да спроведат два тренинга и да одржуваат натпревари во Лас Вегас

Кошаркарот на Хјустон рокетс, Остин Риверс преку социјалните мрежи кажа дека еден од предлозите на НБА во случај сезоната да продолжи.

– НБА лигата не информираше дека ќе можеме да реализираме два тренинга пред продолжување на сезоната. Натпреварите најверојатно ќе се одржат во Лас Вегас. Ова е една опција, изјави Риверс.

Сезоната 2019/20 во најсилната кошаркарска лига е прекината поради пандемијата на коронавирус.

Коронавирус