сабота, 18. септември 2021. Вести денес: 81
АКТУЕЛНО

ЦРН РЕКОРД НА ПОЧИНАТИ ВО ЗЕМЈАВА: Денеска над 40 починати, НАЈМЛАДИОТ НА САМО 18 ГОДИНИ!

home Кошарка

Олимпија Милано го освои третото место во Евролигата

Олимпија Милано го освои третото место во Евролигата

Италијанскиот кошаркарски тим Олимпија Милано e освојувач на бронзата во Евролигата, откако во мечот за третото место славеше со 83-73 против актуелниот шампион руската ЦСКА Москва.

Мицов и Родригез со по 14 поени беа најпрецизни кај победниците, а кај ЦСКА Москва прв стрелец беше Шенгеља со 18 поени.

Во големото финале од 20:30 часот ќе се соочат Барселона и Анадолу Ефес.

Коронавирус