среда, 5. октомври 2022. Вести денес: 28
home Кошарка

ОФИЦИЈАЛНО: Пау Гасол се врати во Барселона

ОФИЦИЈАЛНО: Пау Гасол се врати во Барселона

Каталонскиот кошаркарски гигант Барселона официјално денеска го официјализираше трансферот на Пау Гасол.

Искусниот 40-годишен кошаркар во последната година често беше поврзуван со враќање во поранешниот клуб, договор кој ќе биде со важност до 30 јуни годинава.

Тој настапуваше во дресот на Барселона од 1999 до 2001 година, по што се пресели во НБА-лигата, каде имаше успешна кариера.

Коронавирус