четврток, 26. ноември 2020. Вести денес: 2
home Кошарка

Официјално: Девет загинати во хеликоптерската несреќа во која животот го загуби и Коби Брајант

Официјално: Девет загинати во хеликоптерската несреќа во која животот го загуби и Коби Брајант

Полицијата потврди дека во хеликоптерската несреќа загинале девет лица но не сакаше да го открива нивниот идентитет.

Шерифот на прес конференција ја потврди информацијата за хеликоптерската несреќа во која загина Коби Брајант.

Тој соопшти дека загинале вкупно девет луѓе, што е повеќе од бројката со која се шпекулираше. Ги замоли медиумите да имаа почит кон жртвите и да не ги објавуваат нивните имиња пред фамилиите да го сторат тоа.

Коронавирус