среда, 8. февруари 2023. Вести денес: 0
АКТУЕЛНО

Расте бројот на загинати во Турција и Сирија, спасувачите во трка со времето

home Кошарка

Одрлиџ се враќа и ќе игра за Бруклин Нетс

Одрлиџ се враќа и ќе игра за Бруклин Нетс
1311866445

Се очекува да биде интересно во новата сезона во НБА лигата каде први фаворити за пехарот на Истокот и Западот би требало да бидат Бруклин Нетс и Лос Анџелес Лејкерс.

Токму овие две екипи продолжуваат да го засилуваат составот, па така Бруклин успеа да го обезбеди потписот на Ламаркус Олдриџ. Олдриџ пред пет месеци одлучи да се повлече, замине во пензија откако имаше проблеми со срцето.

Меѓутоа сега тоа е надминато и кошаркарот доби зелено светло од лекарите да се врати на терените и тој одлучи да се врати и потпише едногодишен договор со Нетс, договор вреден 2,6 милиони долари. Претходно Бруклин го доведе Пол Милсап, а од трејдот со Детроит Окафор и Думбија.