четврток, 21. октомври 2021. Вести денес: 0
home Кошарка

Одби 80 бидејќи бараше 120 милиони, сега потпиша за 5,9

Одби 80 бидејќи бараше 120 милиони, сега потпиша за 5,9

Германскиот плејмеркер Денис Штудер е нов играч на Бостон Селтикс.

Штудер минатата сезона сакаше да потпише поголем договор, барајќи 20 милиони долари годишно пет години, но на крај не ја доби понудата која ја сакаше.

Лос Анџелес Лејкерс му нудеа дури и четиригодишен договор, а според информациите на америнските медиуми, тој тоа го одбил. Сега одучил да игра за Бостон Селтикс бидејќи во ЛА Лејкерс не го добил тоа шт го барал.

Затоа во Селтикс ќе добие едногодишен договор вреден 5,9 милиони долари.

Локални избори 2021