сабота, 4. декември 2021. Вести денес: 94
home Кошарка

Објави две фотографии од кои ќе ви се распарчи срцето од тага: Неутешната Ванеса Брајант повторно се огласи на Инстаграм

Објави две фотографии од кои ќе ви се распарчи срцето од тага: Неутешната Ванеса Брајант повторно се огласи на Инстаграм

Еден од најдобрите кошаркари на сите времиња, Коби Брајант, минатата недела во хеликоптерска несреќа што се случи во близина на Лос Анџелес го загуби животот.

Осум други загинаа во несреќата, вклучувајќи ја и 13-годишната ќерка на Брајант Џиана. Оваа трагедија во голема мера го вознемири семејството Брајант, а неговата сопруга Ванеса успеа да зборува пред јавноста неколку дена подоцна.

Лејкерс го одиграа првиот натпревар синоќа во центарот „Стејплс“ по смртта на Коби, во пресрет на легендарниот кошаркар и неговата ќерка Џиана.

На крајот на краиштата, Ванеса повторно се огласи, објавувајќи фотографија од центарот „Стејплс“, проследена со стори кога го слика небото, и порача дека тоа се боите на Лејкерс, за кои живееше Коби.

„Без број 24 без број 2“, рече Ванеса, алудирајќи на тоа дека Коби и Џиана никогаш нема да бидат заборавени.

 

View this post on Instagram

 

There is no #24 without #2. ❤️#GirlDaddy #DaddysGirl #MyBabies ❤️❤️ #OurAngels #KobeandGigi

A post shared by Vanessa Bryant ? (@vanessabryant) on

Коронавирус