сабота, 15. мај 2021. Вести денес: 12
home Кошарка

Новиот македонски селектор ја прими наградата најдобар тренер во АБА лигата

Новиот македонски селектор ја прими наградата најдобар тренер во АБА лигата

Новиот македонски селектор Драган Бајиќ беше избран за најдобар тренер во АБА лигата за оваа сезона, а наградата ја доби на стартот на плеј-офот, пред дуелот против Црвена Звезда во Белград

Во изборот во кој учествуваа тренерите, новинарите и фановите стратегот на Игокеа ја победи конкуренцијата и на клупата на Македонија ќе дебитира со признание за најдобар тренер на сезоната во регионалното натпреварување.

Новиот македонски селектор доби 63% од вкупниот број на гласови во традиционалното гласање кое го реализира менаџментот на АБА лигата.

Коронавирус