вторник, 18. јануари 2022. Вести денес: 60
home Кошарка

Новинарка имаше тежок пад по интервјуто со кошаркар (ВИДЕО)

Новинарка имаше тежок пад по интервјуто со кошаркар (ВИДЕО)

Лос Анџелес Клиперс пред два дена ја совлада Атланта Хокс со 106-93 во меч во кој играч на натпреварот беше Амир Кофи со 21 поен, 5 скока и 3 асистенции.

По средбата Кофи имаше мини интервју со атрактивната Кристина Пинк која одблизу ги следи сите случувања кога е во прашање Клиперс. Интервјуто мина како што треба за да потоа Пинк се лизне и падна на паркетот.

Ова се случи затоа што претходно соиграчите го истушираа Кофи, па на теренот беше лизгаво што придонесе Кристина да има тежок пад, ама за среќа се е ред со новинарката.

Коронавирус