вторник, 24. ноември 2020. Вести денес: 148
home Кошарка

Њу Орлеанс без решение за Дејвис и Џејмс

Њу Орлеанс без решение за Дејвис и Џејмс

Лос Анџелес лејкерс ноќеска го совлада Њу Орлеанс со 114:110. Домаќините не успеаја да ги сопрат Ентони Дејвис кој постигна 41 поен и Леброн Џејмс кој средбата ја заврши со 29 поени и 11 асистенции.

Резултати на другите 13 натпревари од НБА лигата одиграни ноќта меѓу среда и четврток:

Бостон – Бруклин 121:110
Шарлот – Детроит 102:101
Кливленд – Орландо 104:116
Индијана – Јута 121:102
Филаделфија – Сакраменто 97:91
Торонто – Њујорк 126:98
Хјустон – Мајами 117:108
Мемфис – ЛА клиперс 119:121
Милвоки – Атланта 111:102
Сан Антонио – Минесота 101:113
Феникс – Вашингтон 132:140
Портланд – Оклахома 136:119
Голден стејт – Чикаго 104:90.

Коронавирус