четврток, 29. септември 2022. Вести денес: 115
home Кошарка

Ниту 51 поен на Харден не го спасија Хјустон од пораз

Ниту 51 поен на Харден не го спасија Хјустон од пораз

Џејмс Харден одигра уште еден одличен натпревар, но и покрај 51 постигнат поен и деветте негови скока, Хјустон Рокетс го загуби натпреварот од Лос Анџелес Лејкерс одигран ноќеска во „Тојота Центар“ со резултат 122:116.

Во победничкиот тим се истакна Кајл Кузма со 38 поени, при тоа оствари седум скока и четири асистенции.

За Лејкерс ова беше 11. победа во 29. натпревар, додека Хјустон е лидер во Западната конференција од НБА лигата со 25 победи и само пет порази.

Коронавирус