среда, 31. мај 2023. Вести денес: 49
home Кошарка

Ниту 50 поени на Ирвинг не го спасија Бруклин од пораз

Ниту 50 поени на Ирвинг не го спасија Бруклин од пораз

Екипата на Бруклин загуби од Минесота со 127:126 по продолжение во првиот дуел за двата од новата НБА сезона. Ниту 50 поени постигнати од страна на Кајри Ирвинг не беа доволни Бруклин да го избегне поразот.

Резултати на натпреварите од НБА лигата одиграни ноќта меѓу среда и четврток:
Шарлот – Чикаго 126:125
Индијана – Детроит 110:119
Орландо – Кливленд 94:85
Бруклин – Минесота 126:127 (по продолжение)
Мајами – Мемфис 120:101
Филаделфија – Бостон 107:93
Далас – Вашингтон 108:100
Сан Антонио – Њујорк 120:111
Јута – Оклахома 100:95
Феникс – Сакраменто 124:95
Портланд – Денвер 100:108.